Odcinek 41 – Dawno temu w odległej galaktyce

O serii science-fiction „Biocosmosis” Volinskiego i Cabały.

Może podobne:

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Google Bookmarks
 • Wykop
 • email
Licencja Creative Commons
K-pok jest udostępniany na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0 Polska.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Seria I i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
 • Apfelbaum

  Zaskakuje mnie, że nie ma jeszcze żadnego komentarza. Właśnie takie odcinki polecające jakieś dobro kultury lubię najbardziej. Bardzo mało wiem o Polskich komiksach i z wielką chęcią przeczytam polecaną przez ciebie serię. Lubię „Gwiezdne Wojny”, lubię komiksy (choć nie czytałem szczególnie wiele komiksów) i chętnie przeczytam coś stworzonego w tym stylu właśnie dla osób takich jak ja. Bardzo dziękuję za ukazywanie w morzu bubli tego co klimatyczne i rysowane realistyczną kreską.

  • Bartek „godai” Biedrzycki

   Mam nadzieję, że przypadnie ci do gustu.

 • Też czekam na takie odcinki, choć ja wolę najpierw czytać a potem słuchać i konfrontować swoją opinię z mówiącym. Najwyżej jeszcze kiedyś wrócę do tego odcinka :-) Więcej takich K-poków!!!

  • Bartek „godai” Biedrzycki

   Odcinek się nigdzie nie wybiera, będzie czekał.

   Nie wiem, jak z dostępnością Biocosmosis :D

 • Manitoba

  Zgadzam się z Twoim poglądem, że komiksy aby naprawdę zaisniały muszą iść w wydania cyfrowe. Ale dopiero kasa z tego będzie jak w Polsce zaistnieją na dużą skale tablety. Na nich komiksy wyglądają fajnie, łatwe w pozyskaniu i cena atrakcyjna. Testowałem strony BiOCOSMOSiS na tablecie, fajnie to gra, tylko teksty ciut większe byłyby lepiej widziane.   Najlepsze intro miałeś już czas temu. To było jak stęmpel K-poka. Częste zmiany chyba nie służą.
  Pozdrawiam.

  • Bartek „godai” Biedrzycki

   Tablety to tylko jeden z warunków. Drugi, równie ważny, to proste mikropłatności.

   Trzeci, najważniejszy, to złodziejska mentalność Polactwa – jak coś jest w sieci, to ma być zadarmoichuj. Łatwiej ukraść, niż zapłacić 7 zł za towar wart 30 zł. I tego nie zwalczymy długo. A na to żadne DRM nie pomogą, bo i nie dość, że nieskuteczne, to głównie walą w uczciwych ludzi.

   Co do BIO na tablo – może trzeba dać znać Pro-Arte, żeby wzięli to pod uwagę w piątym tomie? Możliwe, że jeden punkt różnicy w wielkości załatwi sprawę.

   Które intro było najlepsze? No i jakie częste? Co 10 tygodni (u niektorych 10 odcinków to potrafi być półtora roku ;) )

 • Manitoba

  Mikropłatności to musi wejść jak tablety się rozsypią na rynku. Tablety działają na aplikacjach i to jest ich moc. Aplikacje są kontrolowane u źródła co piractwo jeszcze ukruca lub eliminuje. Cena za komiks musi być 3-8zł. Odpowiednik cen w iTune.
  Jeśli wydawcy będą zdzierać to jest problem. Aby to im się kalkulowało to potrzebny jest ten wysyp tabletów. Kupowanie na tablecie to jedno stuknięcie w ekran, 5sekund i oglądam. Od tego nie ma odwrotu! Mentalność się zmieni, spoko. Jeśli teraz płacisz za fajną aplikację 3zł. To nawet piraci z Karaibów machną ręką i dadzą siana.
  Te intro było z Grudnia ale sprawdzę dokładniej.

  Te

  • Bartek „godai” Biedrzycki

   Tablety się wyleją w ciągu 5 lat. Nikt nie wyobraża sobie teraz życia bez Wi-Fi, a to ostatnie nie wiem, 3-4 lata (jeśli chodzi o wysyp, nie o technologię).

   A tamto intro to Space Invaders, też uważam, że niezłe, coś w tym stylu też kiedyś jeszcze będzie.